Bilgi Talep Formu

FORMU DOLDURUN, SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir, e-Posta göndermek için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

444 4 522

ÇAĞRI MERKEZİ

RANDEVU AL
Bilgilendirmek İçin Sizi Arayalım

Burun Estetiği

BURUN ESTETİĞİ

Rhinoplasty, (Burun Estetiği) Estetik burun cerrahisi burun görünümünü iyileştirmek için yapılan şekil verme operasyonlarıdır. Bu cerrahi işlemde amaç burun şekil bozukluğunu düzeltmektir.

Burnunuzda bir şekil bozukluğu varsa ve bunun düzeltilmesi size kendinizi daha iyi, daha mutlu, daha kendine güvenli hissettirecek ise siz bu operasyon için uygun bir aday olabilirsiniz. Burnunuz çok büyük veya küçükse, burun ucunuz düşük, geniş veya sarkıksa, burnunuz önden bakıldığında normalden geniş duruyorsa veya yanlara doğru eğriyse, asimetriler varsa, burun deliklerinde sorun varsa, burundan nefes alırken zorlanıyorsanız, burun ucunuz özelikle gülerken veya konuşurken aşağıya doğru fazla hareketli ise rinoplasti sizin için uygun bir çözümdür.

Günümüzde yapılan estetik burun ameliyatlarında hedef; yüzünüz ve estetik çizgilerinizle uyumlu, olabildiği kadar doğal görünümlü burunlardır. Kullandığımız daha ince ameliyat gereçleri ve daha narin uygulamalar ile operasyon sonrası şişlikler ve gözler etrafındaki morluklar daha nadir görülür.

Kendi fotoğrafınızla bilgisayarda yapılan simulasyon çalışmaları ile operasyon sonrası nasıl bir sonuç alabileceğiniz hakkında bir fikre sahip olabilirsiniz. Bu, bire bir ameliyat sonucunu yansıtmamakla beraber, üzerinde konuşulacak somut bir taslak teşkil etmesi ve doktorunuzla ortak bir karar vermeniz açısından faydalı olacaktır.

Burnunuzda eğrilik, kazalara bağlı asimetri, konka büyümesi gibi problemleriniz olabilir. Bu operasyonla estetik görünümle beraber fonksiyonel sıkıntılarınızı da aynı zamanda çözüme ulaştırabilirsiniz.

Bütün bunlar haricinde burnunuzda genel olarak büyük bir sorun olmaksızın sadece burun ucunda sarkıklık, kalınlık, aşağıya doğru düşüklük olabilir. Bu da Tip-plasty denilen sadece burun ucuna yapılan küçük bir müdahale ile kemik yapınıza dokunmadan düzeltilebilir.

Bu operasyonlar sonrasında tampon kullanmadığımız için daha rahat nefes alabilir, birkaç saat sonra eve gidebilirsiniz.

Burun estetiği (Rinoplasti) sonrası nelere dikkat edilmelidir?

 • Burun üzerindeki alçı 7-10 gün arasında kalacaktır. Alçının, Islanmaması gerekir ve terleme ile düşmesi olasılığına karşı sıcak yerlerde bulunmaktan kaçınılmalıdır.
 • Dişlerinizi ilk 10 gün çok dikkatli fırçalamanız önerilir. Özellikle ön dişlerinizi fırçalarken dikkat etmeniz gerekecektir. Fırçanızın yumuşak olmasıönemlidir.
 • Ameliyat sonrası aşırı fiziksel aktiviteden uzak durmalısınız.
 • Burnunuzdaki sargılar kalkıncaya kadar banyo yapılmamasını ve buharlı ortamda bulunulmamasını öneririz.
 • Bir hafta boyunca aşırı mimiklerden kaçınmak gerekebilir.
 • Ameliyatı takip eden 20 gün boyunca, boğazlı kazak veya dar boğazlı giysilerin giyilmemesi önerilir.
 • Yüzünüze ve burnunuza 3 hafta süreyle sert bir şekilde dokunmayınız.
 • Operasyonu takip eden 6 hafta boyunca, aşırı güneş ışığından uzak durunuz. Aşırı sıcak burnunuzda şişmeye neden olacaktır.
 • Doktorunuzun verdiği ilaçlar dışında ilaç almamanız önerilir.
 • Ameliyat sonrası 5 gün kontak lens takılmaması önerilir.
 • 16 hafta boyunca her türlü gözlüğün kullanılmamasına, daha sonraki dönemde ise hafif bir çerçevenin kullanılmasına özen gösterilmelidir.
 • Burnunuz açıldıktan sonra, burun cildini sıvı sabun veya özel losyonlarla temizleyiniz.
 • Bantlarınız alındıktan sonra makyaj yapabilirsiniz.