Bilgi Talep Formu

FORMU DOLDURUN, SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir, e-Posta göndermek için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

444 4 522

ÇAĞRI MERKEZİ

RANDEVU AL
Bilgilendirmek İçin Sizi Arayalım

Karın Estetiği

karın estetiği

Karın bölgesindeki cildiniz gevşekse, bu bölgede aşırı yağlanmaya ya da kilo alıp vermeye bağlı sarkıklık varsa karın germe operasyonu için uygun bir adaysınız demektir.

Aşırı kilo alma verme ve doğumlar sonrasında karında, cilt ve cilt altı kas yapılarında deformiteler oluşur ve bu deformiteler sonrasında tekrar kendiliğinden düzelmez.

Güzel bir karnı biçimlendiren faktörler, karın ön duvarındaki kasların anatomik olarak yerinde ve birbirine yakın olması, cilt altı yağlanmanın normal sınırlarda olması ve karnı örten cildin sadece o karnı örtecek yüzeyde olmasıdır. Bunun sağlanabilmesi deformitenin derecesine göre karın germe operasyonu, liposuction veya bu iki yöntemin kombinasyonlarıyla mümkündür.

Karın germe ameliyatları (abdominoplasti) normal olarak sezeryan ameliyatlarının uygulandığı çizgi üzerinden yapılır ve sezeryan izi benzeri çamaşır içinde kalan bir iz bırakır. Yaklaşık 2-3 saat süren, ve hastanede 1 ya da 2 gün kalınan bir ameliyattır. Ertesi gün bir korse giyilerek eve dönülebilir. İyileşme dönemi 10 gündür. 10 günden sonra normal hayata dönülebilir; fakat ağır egzersizler için 2 ay kadar beklenmelidir.