Bilgi Talep Formu

FORMU DOLDURUN, SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir, e-Posta göndermek için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

444 4 522

ÇAĞRI MERKEZİ

RANDEVU AL
Bilgilendirmek İçin Sizi Arayalım

Göğüs estetiği operasyonu tüm dünyada en çok tercih edilen estetik ameliyatlarından biri halini almıştır. Merkezimizde bu alanda göğüs büyütme, küçültme, dikleştirme ve erkeklerin en büyük sorunu haline gelen jinekomasti ameliyatları yapılmaktadır.

Meme Büyütme

meme büyütme

Meme büyütme, dış tarafı özel yapılı silikon ve içi jel ya da serum dolu meme protezleri ile memenin büyütülmesi işlemidir.

İşlem, en çok genetik olarak meme şeklinin küçük olduğu durumlarda, her yaş grubuna uygun olmakla birlikte en çok 20-25 yaş grubuna uygulanır.

Meme dokusunda kayıp veya küçülme yaşanan durumlar olan hamilelik, meme kanseri cerrahisi, ani kilo kaybı gibi durumlardan sonra meme boyutlarını tekrar kazandırmak amacıyla serum veya jel ile dolu silikon meme protezleri kullanılarak meme boyutları istenilen ölçüye getirilir. Yerleştirilecek meme protezinin büyüklüğü, omuz genişliği, kilo, boy, meme dokusunun durumu ve kalınlığına uygun olmalıdır.

Ameliyat süresi yaklaşık 2 saat olup, ameliyat sonrası dönem uygulanan tekniğe bağlıdır. Örneğin, meme dokusu altına yerleştirilen implant operasyonu sonrasında ağrı çok az olabilirken, kas altına yerleştirilen bir implant sonrası 2-3 hafta sürebilen ağrılar doğaldır. Operasyon sonrası ilk gün taburcu olmak mümkündür fakat en az ilk 1 ay ağır egzersizler yapılmamalıdır. Bunun dışında araba kullanmak veya uçağa binmek gibi aktiviteler ameliyattan 1 gün sonra bile gerçekleştirebilir. Cilt dikişleri, eriyebilir materyalle uygulandığından ameliyattan sonra dikiş alma gibi bir prosedür yoktur.

Meme Dikleştirme

meme dikleştirme

Özellikle kilo alıp verme veya emzirme sonrasında oluşan sarkma durumlarında, dolgunluğu yetersiz ve cilt fazlası olan meme, implant yerleştirilerek ya da fazla deri alınarak daha dik hale getirilebilir.

Operasyonlarda, dikleştirme ve büyütme işlemi aynı anda uygulanarak daha tatmin edici sonuçlara ulaşılabilir.

Sadece, meme ucu çevresinde veya meme ucundan, meme altına uzanan küçük, düz bir çizgi şeklindeki kesilerle gerçekleştirilen operasyonun ortalama süresi 3 saattir. İyileşme süreci ise 15 gündür. Ameliyattan sonraki 1. veya 2. gün taburcu olunabilir. Genellikle, emilebilir dikişler kullanıldığından, dikiş almaya gerek yoktur.

Meme Küçültme

meme küçültme

Meme küçültme ameliyatı ülkemizde en sık yapılan estetik operasyondur.

Bu ameliyat estetik bir operasyon olarak kabul edilmesine rağmen, meme büyüklüğü sorunu, gerçek bir sağlık problemi olup, dayanılmaz boyun, sırt ve bel ağrıları ile omuzda çökmeye varan rahatsızlıklara yol açabilmektedir.

Operasyon tekniği ve kalacak iz, hastanın meme büyüklüğüne bağlıdır. Fazla büyük olmayan ve aşırı sarkmamış memelerde düz bir çizgi şeklinde iz kalabilecek bir teknik uygulanabilirken, daha büyük veya sarkma oranı yüksek ise ters T şeklinde iz oluşturan teknikler kullanılır. Ameliyatın şekli ve küçülmenin ne oranda olacağına hasta ve doktor konuşarak karar vermelidir. Meme küçültme sırasında genelde meme kuyruğu bölgesinde kalan fazlalıklara liposuction uygulanabilir. Operasyon süresi ortalama 3 saat olup, iyileşme süreci 15 gündür.

Erkeklerde Meme Küçültme - Jinekomasti

jinekomasti

Erkek hastalarda sıklıkla rastlanan problemlerden biri olan meme büyüklüğü önemli sosyal ve psikolojik sorunlara neden olabilmektedir.

Erkek hastalarda sıklıkla rastlanan problemlerden biri olan meme büyüklüğü önemli sosyal ve psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. Bu sorunun kaynağında; alkol, göğüs büyütücü hormonal düzensizlikler, çeşitli yan etkiye sahip ilaçların uzun sürelerde kullanılması, steroid tedavileri, bazı kronik rahatsızlıklar ve tümörler, fastfood beslenme alışkanlıkları veya bazı enfeksiyonlar bulunabilir.

Çok ileri olmayan vakalarda Liposuction iyi ve kolay bir seçenektir. İleri olan vakalarda ise cilt ve meme dokusunu kesiler ile çıkarmak gerekmektedir. Her iki durumda da kalacak kesi izi neredeyse görülmeyecek düzeyde olup, operasyon sonucu kişinin psikolojik - sosyal hayatını pozitif anlamda etkileyecek ve kendine güvenini geri kazandıracak kadar oldukça başarılıdır. Ortalama operasyon süresi 2 saat olup, sonrasında 3 ile 6 hafta boyunca korse kullanımı gerekmektedir. Kol hareketlerinin aşırı kullanımı ve spor bu sürede kısıtlanmalıdır. Operasyonun 2.gününden itibaren günlük aktivitelerin birçoğu rahatlıkla yerine getirilebilir.