Bilgi Talep Formu

FORMU DOLDURUN, SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir, e-Posta göndermek için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

444 4 522

ÇAĞRI MERKEZİ

RANDEVU AL
Bilgilendirmek İçin Sizi Arayalım

Mikrokanüler Vaser® Liposuction

mikrokanüler vaser lipo

Liposuction'da mükemmellik için en önemli şartlardan biri kullanılan kanüllerdir. Şu anda standart Liposuction işlemlerinde genellikle 3-4 mm boyutlarında kanüller kullanılmaktadır. Merkezimizde ise Ultrasonografik dalgalarla, sadece yağ dokularını selektif olarak parçalayan Vaser® teknolojisiyle birlikte MİKROKANÜL tekniği kullanılmaktadır.

Mikrokanüller, 1-2 mm çapındaki kanüllerdir. Bu kanüllerle tüm yağ bölmeleri üzerinde detaylı çalışma mümkün olduğu için düzensizlik oluşma riski minimumdur ve kanüller cildin alt tabakasına zarar vermediğinden ciltte alttan hasarlanma olmaz.

Mikrokanüler Vaser® Liposuction'ın Diğer Yöntemlerden Üstünlüğü

liposuction mikrokanüler

1. Ciltte düzensizlik riskinde azalma

Mikrokanüler Vaser® Liposuction sonrası ciltte düzensizlik oluşma riski, diğer tüm Liposuction sistemlerine göre çok daha azdır. Bu teknikte kanüllerle tüm yağ alanları üzerinde detaylı çalışma mümkün olduğu için cildin alt tabakasına zarar vermeden işlem tamamlanabilir ve ciltte alttan hasarlanma olmaz. Aksine Mikrokanüler Vaser® Liposuction sonrası, cilt çökmeleri ve sellülitlerde azalma olur; fakat bu oluşumların tam olarak geçmeleri beklenmemelidir. Tamamen pürüzsüz bir cilt elde etmeyi beklemek gerçek dışı bir yaklaşımdır; fakat ciltte operasyon öncesinden daha fazla düzensizlik ve çöküntü olmayacağı beklenebilir. Operasyon sonrası, uzman olmayan kişiler cildinize baktığında Liposuction sonrası düzensizlik ve çöküntü fark edemez. Yaşlanmayla beraber deri de yaşlanacağından ve yıllar boyunca güneş ışınlarının deri üzerindeki negatif etkileri olacağı için yaşlı hastalarda ve üst karın bölgesi gibi bölgelerde ince kırışıklıklar gelişebilir.

2. Yüksek hasta güvenliği

Bu sistemde, genel anestezi yapılmadığı için bu amaçla kullanılan ilaçların tüm riskleri ortadan kaldırılmaktadır.

3. Daha az morarma ve şişlikler

Klasik Liposuction'da çoğu kez morarma ve şişlikler oluşur ve cerrah tarafından hastaya bunun normal olduğu söylenir. Mikrokanüler Vaser® Liposuction'da cilt altına kanama minimaldir. Ayrıca kanüller, mikro boylarda olduğu için giriş delikleri de mikro boyutlardadır ve dikiş atılmadan açık bırakılır. Dolayısıyla işlem sonrası cilt altında kalan sıvılar dışarı akar; morluk ve şişlik riski minimaldir.

4. Daha iyi ve düzgün sonuçlar

Bu sistemde, çapları 2 mm veya daha altında mikro kanüllerle çalışılmaktadır. Dolayısıyla yağ alınacak bölgeler üzerinde detaylı olarak birçok noktadan girip çalışmak mümkündür. Bu da, klasik Liposuction'a göre çok daha düzgün sonuçlar elde etmeyi sağlamaktadır.

5. Çok kısa iyileşme zamanı

Bu teknikte, kanama minimal olduğu ve genel anestezi kullanılmadığı için operasyon sonrası, hastalar, hemen ayağa kalkmakta ve aynı günde taburcu olmaktadır. Hasta, ertesi gün araba kullanabilir ve hafif fiziksel aktiviteler yapılabilir. Operasyondan sonra 2-4 gün içinde egzersiz yapılabilir ve birçok hasta, masa başı işlere 2 gün içinde dönebilir.

6. İzsiz iyileşen kanül giriş delikleri

Operasyonda, mikrokanüller kullanıldığı için giriş yerleri de mikro düzeydedir ve gözle görülmeyecek şekilde iyileşirler

  Mikrokanüller Diğer Kanüller
Kanüller Mikrokanüller (Çapları yaklaşık 1.0-2.5 mm) Diğer kanüller ( Çapları yaklaşık 3.0-6.0 mm)
Operasyon Genellikle birkaç ay sonra görünmez hale gelen minik izler oluşur. (Normalde çıplak gözle görülmez.) 3 mm'den 10 mm'ye ulaşabilen genişlikte gözle görülür izler oluşur.
Ameliyat Sonrası Bakım 14 gün sıkıştırma giysisi (korse) ya da destek tayt giyilir. 4 ila 8 hafta boyunca sıkıştırma giysisi (korse) giyilir.
Görünür Sonuç Anında elde edilir. 4 ila 6 ay bekleme süresi vardır, çünkü bu aşamada yağ yıkımı (bozulması) görülebilir.
İyileşme Süreci Hızlı Birkaç hafta şişlik ve ağrı görülür.
Şekillendirme Daha hassas çalışma şansı ve dolayısıyla daha az çökme riski vardır. İyidir. Ancak sonuç daha az hassas (çökme riski) olabilir, çünkü deneyimli cerrahlar dahi ameliyat sonrası yaşanabilecek yağ yıkımı (bozulma) riskini engelleyemeyebilirler.