Bilgi Talep Formu

FORMU DOLDURUN, SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir, e-Posta göndermek için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

444 4 522

ÇAĞRI MERKEZİ

RANDEVU AL
Bilgilendirmek İçin Sizi Arayalım

Plastik & Estetik Cerrahi

Plastik & Estetik Cerrahi

Plastik ve Estetik Cerrahi, çeşitli nedenlerle oluşmuş doku eksiklerinin ya da deri, deri altı, kas, tendon ve iskelet sistemini ilgilendiren vücut ve organ şekil bozukluklarının düzeltilmesi üzerine uzmanlaşılan bir branştır. Plastik ve Estetik Cerrahi'nin amacı; ister gelişimsel, ister sonradan olsun, dokuların yeniden şekillendirilmesi ile anatomik ve estetik görünümü fonksiyonel olarak yeniden kazandırmaktır.

Medikal Estetik ise, cerrahi olmayan çeşitli tedaviler ile hedeflenen estetik görünüme kavuşturma yöntemidir. Bu yöntemler ayrı ayrı kullanılabildiği gibi cerrahiye yardımcı yöntemler olarak da kullanılabilmektedir.

Estetik Cerrahi operasyonuna nasıl karar verilir?

Estetik Cerrahi'de en iyi sonuç, her hastaya en uygun tedavinin seçilmesiyle alınır. Unutmayın, Estetik Cerrahi sizi başka biri haline getirmez; yüzünüzdeki, vücudunuzdaki estetik kusurları gidererek sizdeki potansiyel güzelliği ortaya çıkarır. Gerçekçi beklentiler, uygun tedaviler sizi en iyi sonuca ulaştıracaktır.

Estetik operasyon öncesinde yapılacak muayenede hastaların şikâyetleri dinlenir. Operasyon öncesi; hastanın genel sağlık durumu, kullandığı ilaçlar, sigara kullanımı konusunda hastadan bilgi alınır, seçilebilecek anestezi yöntemleri, iyileşme süreleri, işlem öncesi ve sonrası tıbbi ve sosyal kısıtlamalar konusunda bilgi verilir. Hasta, uygulama seçenekleri konusunda bilgilendirilir. Böylece, ameliyat konusunda soru işaretleri olan hasta ve hasta yakınları da tüm sorularını uzmanlarımıza yönlendirebilmektedir. Operasyonu takiben, iyileşme süreci boyunca, hasta belli aralıklarla doktoru tarafından takip edilir. Bu aşamada en önemli nokta hastanın psikolojik ve sosyal olarak makul isteklerinin olması ve hastaya istekleri dışındaki sorunların dayatılmamasıdır.

Estetik Cerrahi'de başarı, doku kalitesi iyi olan ve yara iyileşmesi problemleri olmayan, bedensel ve ruhsal olarak bu sürece iyi hazırlanmış bir hasta ve evrendeki en değerli materyal ile sanat yaptığının bilincinde olan, mesleğinde yetkin bir estetik cerrahi doktorunun karşılaşması ile kazanılabilir. Seçilecek ameliyat yöntemi konusunda doktorun bilgi ve tecrübesi önem kazanır.

Estetik cerrahide yapılabilen işlemleri;

  • Amaca (fazlalığı alma, eksiği doldurma, sarkmaları düzeltme vb.),
  • Bölgelere (baş-boyun, göğüs, gövde vb.),
  • Tekniklere (cerrahi kesiler, liposuction, dolgu ve implant uygulamaları, ultrason, lazer uygulamaları vb.) göre sınıflandırmak mümkündür.

Merkezimizde, meme estetiği alanında meme küçültme, büyütme, şekillendirme, dikleştirme ve erkek meme büyümesi (jinekomasti) operasyonları gerçekleştirilmektedir. Kullandığımız özel yöntemle, memelerde sarkmayı gideriyoruz ve böylece en az silikon meme implantı düzeyinde bir meme güzelliği sağlıyoruz.

Rhinoplasty, (Burun Estetiği), insanın çehresini değiştiren çok önemli bir operasyon olduğundan, kişinin istediği doğal görünüm için daha ince araçlar kullanıyor ve daha hassas uygulamalarda bulunuyoruz. Kullandığımız teknikler sayesinde, ameliyat sonrası şişlikler ve göz çevresindeki morluklarla çok daha seyrek karşılaşılmaktadır.

Alanında uzman tıbbi kadromuz ve AR-GE ekibimizle dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmekte ve yeniliklere öncülük ederek misafirlerimizin hayatına estetik dokunuşlar sunmaktayız.