Bilgi Talep Formu

FORMU DOLDURUN, SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir, e-Posta göndermek için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

444 4 522

ÇAĞRI MERKEZİ

RANDEVU AL
Bilgilendirmek İçin Sizi Arayalım

Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız, diş ve çene cerrahilerinde lokal veya genel anestezi altında sert veya yumuşak doku problemlerini önce teşhis edip, ardından tedavi ediyoruz.

Gömülü dişler, eklem problemlerinin cerrahi çözümü, implant operasyonları, ileri cerrahi gerektiren implant uygulamaları, kistlerin cerrahi tedavisi, tükürük bezi cerrahi tedavisi, çene kırıkları, estetik çene düzeltmesi gibi birçok cerrahi işlem bu başlık altında değerlendirilmektedir.

 

 

 

 

 

 

TEDAVİ DETAYLARI

Tedavi Süresi

1-3 saat

Seyahat Süresi

3-7 gün

Anestezi

Evet

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

1. Gömülü yirmi yaş dişlerin çekilmesinin komplikasyonları nelerdir?

Alt gömülü yirmi yaş dişlerinin cerrahi çekiminden sonra kanama, ödem, ağrı, trismus (çene ekleminin kilitlenmesi) ve uzun veya kısa süreli parestezi (uyuşma) komplikasyonları ortaya çıkabilir. Genelde 1 hafta gibi bir sürede şikayetler biter.

2. ​Diş kökümün ucundaki iltihap cerrahi olarak çıkarılabilir mi?

Özellikle kesici dişlerin kök ucundaki iltihaplanma ve kistlerin rezeksiyon adı verilen bir ameliyatla düzeltilmesi mümkündür. Ancak bazı dişler, konumları ve anatomik yapılara yakınlıkları nedeniyle çıkarılamayabilir.

3. Üst azılarıma implant yaptırmak istiyorum ama kemiğim yeterli değil. Ne yapılabilir?

Bazen sinüsler ile çene kemiği arasındaki mesafe, anatomik olarak veya erken çekimler nedeniyle çok kısa olabilir. Bu durumda çene cerrahları, sinüs lifting operasyonlarını gerçekleştirerek ve sinüs tabanını yükselterek, yapay kemik ve kemik ekleyerek implant yapımını mümkün kılar.