Bilgi Talep Formu

FORMU DOLDURUN, SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir, e-Posta göndermek için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

444 4 522

ÇAĞRI MERKEZİ

RANDEVU AL
Bilgilendirmek İçin Sizi Arayalım

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, sağlıklı ve doğal dişlere uygulanabilen bir işlemdir. Ev tipi ve ofis tipi olmak üzere iki çeşit beyazlatma vardır.

Evde beyazlatmada hastanın ölçüleri alınır ve ince plaklar hazırlanır. Bu plakaların içine düşük konsantrasyonlu peroksit jeller yerleştirilir. Plaklar gece boyunca ağızda tutulur. 1 hafta süreyle uygulanır. Uygulama süresinden sonra birkaç gün renkli sıvılardan ve sigaradan uzak durulması istenir.

Diğer bir beyazlatma türü ise ofis içi beyazlatmadır. Yine diş etlerini korumak için dişeti bariyeri uygulanır. Daha sonra dişlere yüksek peroksit içeren jeller sürülerek beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem 2-3 seansta yapılır. Her seans 15 dakikadır. 3-4 gün boyunca sigara ve renkli sıvılardan kaçınılır.

TEDAVİ DETAYLARI

Tedavi Süresi

1 saat

Seyahat Süresi

1 gün

Anestezi

Gerek yok

SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Dişlerimi beyazlattıktan sonra çay veya kahve içersem ne olur?

Beyazlatma, diş yüzeyindeki gözenekleri açacaktır. Bu nedenle ağartmadan sonraki birkaç gün boyalar normalden daha zararlı olacaktır.

​2. Beyazlatma sonrası ağrı olur mu?

Yeni beyazlatma sistemleri minimum hassasiyet sağlar. Florlu jeller ile hassasiyet ortadan kalkacaktır.

​3. Bütün dişler beyazlar mı?

Her doğal diş bir dereceye kadar beyazlar. Beyazlama miktarı kişiye göre değişir. Dişin geçirgenliğine bağlı olarak bazı dişler çok daha fazla parlar.