Bilgi Talep Formu

FORMU DOLDURUN, SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir, e-Posta göndermek için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

444 4 522

ÇAĞRI MERKEZİ

RANDEVU AL
Bilgilendirmek İçin Sizi Arayalım

Diş Temizliği

Bir profesyonel tarafından yapılan diş temizliği, evde yaptığınız diş temizliğinden daha kapsamlıdır. Bunun nedeni, plak ve tartarı ile nazikçe temizlememizdir.

Diş temizliğinde özel bir fırça ve partiküllü bir diş cilası ile dişlerinizi parlatıyoruz. Diş hekimi son işlem olarak dişlerinizi diş ipi ile temizleyecektir.

Diş hekiminiz daha sonra ağzınıza su enjekte ederek ağzınızı temizler. Durulama aşaması, kalan diş cilasının çıkarılmasına yardımcı olur.

 

 

 

 

 

 

TEDAVİ DETAYLARI

Tedavi Süresi

1 saat

Seyahat Süresi

1 gün

Anestezi

Gerekirse

SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Diş ipi gerçekten gerekli mi?

Günlük olarak diş ipi kullanma zorunluluğundan kaçış yoktur. Diş ipi ile dişlerin arasından veya diş eti çizgisinin altından yiyecek ve plak alınır. Diş ipi kullanmayı unutursanız, plak tartar haline gelir, bu da katmanlar oluşturarak diş eti ile diş arasındaki alanı genişleterek ceplere neden olur. Zamanla diş etleri çekilir ve dişler gevşer.

2. Ne tür bir diş fırçası almalıyım?

Yumuşak kıllara sahip bir diş fırçasına yatırım yapın. Orta ve sert olanlardan dişler ve diş etleri zarar görebilir. Günde iki kez, iki dakika boyunca hafif baskı uygulayarak fırçalayın. Hem elektrikli hem de manuel diş fırçaları diş temizliğinde etkilidir. Her 3-4 ayda bir diş fırçanızı değiştirmeyi unutmayın.

3. Ne tür diş macunu kullanmalıyım?

Diş macunlarının çoğu, yemek ve içeceklerden bakteri ve asitleri uzaklaştırır. Dişleri koruyan ve güçlendiren florür, diş macunlarında çoğu zaman bulunur. Sıcak veya soğuk yemekler veya içecekler hassaslık yapıyorsa, diş hekiminize başvurun ve ardından hassas bir diş macunu seçin.