Bilgi Talep Formu

FORMU DOLDURUN, SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir, e-Posta göndermek için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

444 4 522

ÇAĞRI MERKEZİ

RANDEVU AL
Bilgilendirmek İçin Sizi Arayalım

Kaş Nakli

Gözler, yüzün en karakteristik bölümüdür. Kaşlar ise gözleri çerçeveler ve yüzün ifadesini ortaya çıkartırlar. Kimi zaman, tiroid gibi sistematik hastalıklar, yanıklar, enfeksiyonlar, uzun süre boyunca tıraş etme, dövme uygulamaları, psikolojik sorunlar ve genetik sebeplerle kaşlarda incelme ya da tamamen kaybolma görülebilir. Ayrıca modaya bağlı gelişebilen kozmetik istekler doğrultusunda kişiler kaşlarını kalınlaştırmak isteyebilir. Günümüzde güzel görünüme önem veren pek çok kadın ve erkek, kaş kayıplarına karşı kaş naklini yöntemini tercih etmektedir.

Kaş nakli operasyonu nasıl yapılır?

Kaş nakli, iki kulak arasında bulunan ve donör bölge adı verilen alandan alınan saç köklerinin kaşlara nakil edilmesi işlemidir. Kaş ekimi, lokal anestezi ile kısa bir zamanda ağrısız yapılan, sonuçları tatmin edici bir işlemidir. 1-2 saatlik bir işlem sonrası lokal anestezi ile kaş ekimi rahatlıkla yapılır. Eğer lokal bir alanda kaş dökülmesi mevcutsa işlem 30 dakika gibi bir sürede başarı ile sonlandırılır. FUE tekniği ile mikromotor yardımıyla alınan kökler tek tek ayrılarak kaş dökülmesi olan bölgeye ekilir. Kaş için vücudun farklı bölgelerinden kıl kökü alınabilir. Fakat en çok tercih ettiğimiz bölge tabi ki ense kısmıdır. Kıl köklerinin alındığı bölgede herhangi bir iz kalmamak ve ağrı ya da rahatsızlık verici bir durum ortaya çıkmamaktadır.

Kaş ekimi, saç ekiminden farklıdır çünkü kaş çıkış yönü ve tipi her kişide çok değişkendir. Burna yakın kısımda daha bir dik açı ile çıkan kaşlar kulaklara doğru yaklaştıkça alınla 40-45 derece açı olacak şekilde çıkmaya başlar. Saçlı deriden alınan kökler, işlem sonrasında bölgede bir iz kalmaması ve doğal bir görüntüye ulaşılması için deride çok küçük kanallara ekstra inceltilmiş foliküler üniteler olarak yerleştirilmelidirler. Bu nedenle, ekilen kıl köklerinin açısı özenle hazırlanmalı ve yeni kaşlarınız uzman bir plastik cerrah tarafından şekillendirilmelidir. Kaşlar yüzümüzde en dikkat çeken bölgelerden bir tanesidir. En ufak bir ihmalde hastaları çok rahatsız edecek sonuçlar görülebilir.

Operasyon sonrasındaki süreç nasıldır?

İşlemden 24 saat sonra banyo yapmak mümkün olur. Uygulama sonrasında 4 gün boyunca ekilen bölgede hafif kabuklanma ve kızarıklık meydana gelir. Nakil yapılan alan, 6-7 gün sonunda tamamen iyileşir. Kaşların gerçek şeklini alması 4-6 ay gibi bir süre alır. Çoğunlukla ikinci bir girişim gerekmese de, altıncı ayın sonunda gelişimin değerlendirilir ve gerekirse ikinci bir seans uygulanır. Kaşlar saçlardan daha yavaş uzadığından, ekim sonrasında yeni kaşlarınız kendi kaşlarınıza oranla daha hızlı uzayacaklardır. Fakat ilk yıldan sonra yeni kaşlarınız, bulundukları bölgedeki uzama ritmine ayak uydurmaya başlayacaktır.