Bilgi Talep Formu

FORMU DOLDURUN, SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir, e-Posta göndermek için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

444 4 522

ÇAĞRI MERKEZİ

RANDEVU AL
Bilgilendirmek İçin Sizi Arayalım

Yüz Germe Operasyonu

yüz germe operasyonu

Gelişen teknolojilerle, yüz germe ameliyatı artık daha kolay ve acısız gerçekleştirilebiliyor. Yüz germe operasyonu ile sarkma ve kırışıklıklar giderilebilmekte, kişi görünüm olarak beş ile on yıl gençleşebilmektedir.

Zamana, yer çekimine ve mimik kullanımlarına bağlı olarak yüzde kırışıklıklar ve sarkmalar görülür. Yüz germe operasyonu ile sarkma ve kırışıklıklar giderilebilmekte, kişi görünüm olarak beş ile on yıl arasında geriye dönüş yapabilmekte, gençleşebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı, ciltte oluşan sarkmaları ve gevşemelerin giderilmesi, yüzü daha genç bir görünüme kavuşturma işlemidir. Yaşlandıkça yer çekiminin de etkisiyle, ciltte sarkmalar, gerdanda kat oluşması ve boyunda çizgiler oluşur. Bu sorunların çözümü, en etkin şekilde yüz germe ameliyatıyla sağlanır. Ameliyat, uzman eller tarafından gerçekleştirildiğinde muhteşem sonuçlar veren, lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir.

Yüz germe işlemi nasıl yapılır?

Yüz germe ameliyatında, deri; kulakların önünden, arka tarafından, çene altından kesilir, sarkan ve gevşeyen derinin fazla kısımları alınır ve deri yeniden dikilir. Bu işlemde, ayrıca biriken yağlar da alınır. Dikiş izleri, çene altı ve kulak arkasında saç kısmına bitişik kaldığı için çok yakından bakılmadığı takdirde görülmez ve makyajla kapatılabilir. İşlemde çok fazla acı hissi olmaz. İyileşme, 10 ila 30 gün içerisinde gerçekleşir. Kimi hastalar ameliyattan sonra yeniden operasyona ihtiyaç duyarken, pek çok kişide ikinci bir yüz germe ameliyatı gerekmez.

Operasyonda komplikasyon ihtimali var mıdır?

Operasyon sonrası, enfeksiyon, skar, geç iyileşme, hematom ve en önemlisi, genellikle geçici bir durum olsa da, mimik oluşumunu sağlayan sinirlere zarar verilmesi riski olduğu için operasyon, güvenilir ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır.